Mladá pěvkyně uspěla v soutěži

V uplynulých dnech se v Nitře konala prestižní mezinárodní pěvecká soutěž Blue Note 2. Významného úspěchu dosáhla studentka 1. ročníku bakalářského studia specializace hudba se zaměřením na vzdělávání fakulty pedagogické Anna Ungrová, která obsadila 2. místo v hlavní kategorii.

Soutěže se zúčastnilo 15 soutěžících, nejvíce studentů bylo z Univerzity Konštantína Filozofa v Nitře. Vítězkou se stala studentka z Univerzity Komenského v Bratislavě. Českou republiku reprezentovala kromě naší studentky ještě dívka z Univerzity Hradec Králové.

Annu ke zpěvu přivedla již v útlém věku její maminka. Dle slov pěvkyně neměla rodina televizi ani rádio, a tak si doma zpívali. Její hudební rozvoj podpořil také dědeček, který sám hraje na mnoho nástrojů a zpívá. Vnučce tak byl rádcem a naučil ji hrát na klavír a kytaru. Později začala Anna navštěvovat v ZUŠ hodiny zpěvu a hry na klavír. Z obou oborů absolvovala I. cyklus.

Studentku vede Romana Feiferlíková z katedry hudební kultury FPE. Blahopřejeme!

FPE

06.12.16

Právnická fakulta buduje novou učebnu, je v ní i falešný krb

Fakulta právnická