Ministr financí přednášel na ekonomické fakultě

Ministr financí Andrej Babiš vystoupil v rámci svého přednáškového turné po ekonomických fakultách v úterý 28. března s přednáškou Fiskální a daňová politika.

Na přednášku ministra financí dorazilo minimálně 250 lidí z řad studentů i pedagogů. Babiš mluvil o vývoji státního dluhu ČR, o rozpočtu, o výdajích do dopravní infrastruktury a o čerpání peněz z fondů EU. Podrobněji se zaměřil na některé faktory, které ovlivnily přebytek státního rozpočtu v roce 2016 oproti původnímu předpokladu (např. růst daňových příjmů a pojistného, čerpání evropských dotací anebo pokles běžných výdajů na obsluhu státního dluhu). Ve své přednášce samozřejmě zmínil i často diskutovanou EET a další fáze jejího rozšiřování včetně očekávaného příjmu do státní pokladny. Po skončení hodinové přednášky následovala věcná diskuse, která se dotkla i některých politických témat – třeba počtu ministerstev, počtu poslanců v Poslanecké sněmovně nebo a zrušení Senátu. Během své návštěvy se ministr Babiš setkal také s děkanem ekonomické fakulty Miroslavem Plevným.

Fakulta ekonomická

Kateřina MODRÁ

05.04.17

Pedagogové vystavují za hranicemi