Fakulta filozofická rozvíjí spolupráci s Japonskem

Centrum japonských studií na FF ZČU posiluje své vazby v Japonsku. Spolupráce bude mít význam pro celou univerzitu.
V týdnu od 21. do 25. května navštívili zástupci Fakulty filozofické univerzitu Doshisha v Kjótu. Cílem zde vedených jednání bylo navázání užší spolupráce a uzavření smlouvy o studentské a pedagogické mobilitě. Delegaci FF vedl Roman Kodet z katedry historických věd, který s vedením Doshisha University připravil rámec budoucí spolupráce.

Na základě zde uzavřených dohod dojde v blízké budoucnosti k podepsání mezinárodních smluv, jež studentům Západočeské univerzity umožní realizovat studijní a výzkumné pobyty v Japonsku. Japonská strana také hodlá podporovat rozvoj Centra japonských studií při katedře historických věd. Japonští kolegové profesor Hatta Eidži a Okita Jokudži také projevili zájem navštívit během příštího roku ZČU.

Fakulta filozofická

Jan ZÁHOŘÍK

29.05.18

Fakulta ekonomická přivítala delegaci z Číny