Na Universitas jsou české vysoké školy slyšet silněji

Vzdělávání, věda a výzkum, studentské projekty, konference - to je na vysokých školách denní chléb. Stále se něco děje a stále je potřeba být o krok napřed. Ve vědě i při výuce rozkrývají akademici otázky, které teprve v budoucnu zazní s plnou silou. I proto by měl být ve společnosti jejich hlas slyšet.

To byl jeden z důvodů, proč v roce 2017 vznikl celostátní webový portál Universitas, který pod vedením brněnské Masarykovy univerzity propojuje dnes už dvacítku českých veřejných vysokých škol, mezi nimiž nechybí Západočeská univerzita v Plzni. Universitas je místem, které chce hlas českých univerzit podpořit. Otevírá aktuální témata, která se týkají všech veřejných vysokých škol v Česku, upozorňuje na úspěchy univerzitních vědců, seznamuje čtenáře s významnými osobnostmi - špičkovými vědci a vynikajícími pedagogy.

Aktuálně představuje profesora Jaroslava Vlčka, vedoucího katedry fyziky na Fakultě aplikovaných věd ZČU. „Člověk musí být pracovitý, vytrvalý a schopný pracovat v týmu. Nevím, jak je to v ostatních oborech, ale v experimentální a aplikované fyzice nemá jednotlivec téměř žádnou šanci,“ říká Jaroslav Vlček v rozhovoru pro Universitas s titulkem Asi tím hodně lidí naštvu, ale jsem s vědou v Česku docela spokojený. Rozhovor určitě stojí za přečtení, stejně jako další články na tomto portálu.

Chcete-li mít přehled o tom, čím žijí vysoké školy, můžete se na webových stránkách Universitas přihlásit k odběru elektronického newsletteru nebo sledovat Universitas na sociálních sítích.

Šárka Stará

08.08.18

Západočeská univerzita přivítá už popáté své absolventy

18.10.18