V kampusu roste Strom Olgy Havlové

Sakura před budovou Fakulty strojní připomíná nedožité pětaosmdesáté narozeniny bývalé první dámy.

Při příležitosti letošních nedožitých 85. narozenin bývalé první dámy vysadili v pondělí 15. října v kampusu ZČU na Borských polích rektor ZČU Miroslav Holeček, zástupkyně Výboru Dobré vůle Olgy Havlové Libuše Bautzová a Eva Kvasničková a předseda správní rady ZČU Václav Šimánek "Strom Olgy Havlové". Je jedním z 85 stromů po celé České republice, které mají připomínat osobnost této mimořádné ženy.

Vysazení sakury se uskutečnilo v souvislosti s konferencí Dobrá praxe, která se bude konat od 17. do 18. října v Techmania Science Center a poskytne příležitost pro sdílení zkušeností v oblasti podpory osob se specifickými potřebami, a to jak ve vztahu k jejich vzdělávání, tak k jejich uplatnitelnosti na trhu práce. Konferenci pořádá Informační a poradenské centrum (IPC) Západočeské univerzity v Plzni a je jednou z aktivit centra, které přesahují hranice univerzity.

Pavel KORELUS

15. 10. 2018

Izraelský velvyslanec Daniel Meron navštívil výzkumné centrum NTC

Hosté Spolupráce Věda