Strom svobody poroste i v Nečtinech

Univerzita

Lípa tu bude, podobně jako v kampusu Západočeské univerzity, připomínat 100 let republiky.
Český národní strom vysadili v areálu školicího a ubytovacího střediska ZČU v Nečtinech kvestor Západočeské univerzity Petr Beneš a starosta Nečtin Jiří Křemenák. Připomenutí letošného stého výročí vzniku Československa se v Nečtinech uskutečnilo necelý týden po témže aktu v univerzitním kampusu na Borských polích, konkrétně v úterý 30. října.

Středisko ZČU v Nečtinech, které prošlo v letošním roce významnými změnami, nabízí studentům a zaměstnancům univerzity možnost pobytu za zvýhodněných podmínek. Ti tak mohou poznat nejen Nečtiny, ale celou okouzlující krajinu Manětínska, samotný Manětín s významnými barokními památkami, Lukovou, jejíž kostel sv. Jiří proslavila i expozice Jakuba Hadravy, bývalého studenta Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara, a další místa této části severního Plzeňska.

Šárka Stará

01. 11. 2018

Slavný typograf Rostislav Vaněk vystavuje v Galerii Ladislava Sutnara

Univerzita Veřejnost Výstava

04. 01. 2019

Profesor Antonín Píštěk byl zařazen mezi letecké osobnosti století

Spolupráce Úspěchy

Fakulta strojní

10. 01. 2019

Jak Českou republiku vidí mladí čeští výtvarníci? A jak na ni nahlížejí v zahraničí?

Studenti Výstava Úspěchy

10. 01. 2019