Strom svobody poroste i v Nečtinech

Univerzita

Lípa tu bude, podobně jako v kampusu Západočeské univerzity, připomínat 100 let republiky.
Český národní strom vysadili v areálu školicího a ubytovacího střediska ZČU v Nečtinech kvestor Západočeské univerzity Petr Beneš a starosta Nečtin Jiří Křemenák. Připomenutí letošného stého výročí vzniku Československa se v Nečtinech uskutečnilo necelý týden po témže aktu v univerzitním kampusu na Borských polích, konkrétně v úterý 30. října.

Středisko ZČU v Nečtinech, které prošlo v letošním roce významnými změnami, nabízí studentům a zaměstnancům univerzity možnost pobytu za zvýhodněných podmínek. Ti tak mohou poznat nejen Nečtiny, ale celou okouzlující krajinu Manětínska, samotný Manětín s významnými barokními památkami, Lukovou, jejíž kostel sv. Jiří proslavila i expozice Jakuba Hadravy, bývalého studenta Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara, a další místa této části severního Plzeňska.

Šárka Stará

01. 11. 2018

Fakulta elektrotechnická pořádá letní školu v Klatovech

Tisková zpráva Univerzita Veřejnost