Splupráce s Vladimirskou státní univerzitou je stále intenzivnější

Spolupráce Studenti

Fakulta pedagogická hostila na semestrálním pobytu dva studenty z ruské Vladimirské státní univerzity.

Speciální studijní program sestavily pro Andreje Ovcherova a Antona Shamysheva ve vzájemné spolupráci katedra matematiky, fyziky a technické výchovy (KMT) a katedra výpočetní a didaktické techniky (KVD). Program sestával z předmětů zaměřených na počítačové sítě, programování nebo počítačovou grafiku. Studenti ocenili i nové vybavení obou kateder, se kterým měli možnost během výuky a individuálních projektů experimentovat. Pracovali například s laserovým obráběcím strojem, 3D tiskárnami nebo s inteligentním robotem. Jako programátoři aplikací si tak rozšířili obzory o další informace a využití prvků ICT. Studenti si dokonce vyzkoušeli roli učitelů při vedení workshopu počítačového modelování v rámci Týdne vědy a techniky Akademie věd ČR. Workshopem vedeným v angličtině byly žákyně Střední zdravotnické školy v Plzni nadšeny.

Na závěr pobytu ruských studentů navštívil fakultu i doktor Hadi Saleh z Vladimirské státní univerzity, který v rámci svého pobytu prezentoval aktuální trendy v oblasti vývoje mobilních aplikací. Atraktivní byla zejména ukázka aplikace zastávající roli asistenta pro zrakově hendikepované nebo aplikace využívající prvků strojového učení při online lékařských diagnózách. Pobyt doktora Saleha zakončila diskuse o vzájemné kooperaci a workshop zaměřený na nové technologie ve vzdělávání.

Hadi Saleh se pochvalně vyjádřil směrem k Fakultě pedagogické i nabídce další spolupráce a přislíbil účast svou i svých studentů na Olympiádě techniky Plzeň 2019. Pro studenty KMT i KVD tak bude konkurence jejich ruských kolegů v této prestižní soutěžní konferenci opravdovou výzvou.

Galerie


Fakulta pedagogická

Jan Krotký

04. 01. 2019


Fakulta aplikovaných věd rozšířila na ZČU skupinu součástí oceněných známkou HR Award

Úspěchy Věda Zaměstnanci

Fakulta aplikovaných věd

16. 08. 2019

Západočeská univerzita se v srpnu a září představí Plzeňanům dvěma výstavami

Tisková zpráva Univerzita Výstava

Celouniverzitní

19. 08. 2019

Rektor Miroslav Holeček jednal s ministrem průmyslu a obchodu Karlem Havlíčkem

Spolupráce Univerzita

Celouniverzitní

19. 07. 2019