Naberte Směr ZČU, vyzývá na sociálních sítích nová kampaň

Studium Univerzita Veřejnost

Na výrobě kampaně pro uchazeče se podíleli zaměstnanci i studenti napříč všemi součástmi Západočeské univerzity.

Uchazeče o studium začala na webu, Facebooku i Instagramu oslovovat nová kampaň Západočeské univerzity Směr ZČU. Její hlavní tváří je herečka plzeňského Divadla J. K. Tyla Kateřina Falcová, která se vžila hned do deseti úloh – v propagačních videích a na fotografiích totiž představuje všech devět fakult Západočeské univerzity a v desáté roli pak samotnou univerzitu.

Mottem kampaně, jež budoucí studenty vyzývá „Zůstaňte sami sebou a ukažte nám svoji jedinečnost!“, je hashtag #taktopodej.

Půlminutový i delší čtyřminutový příběhový spot s Kateřinou Falcovou v hlavních rolích ukazují Západočeskou univerzitu jako rozmanitou paletu příležitostí, z nichž si mohou uchazeči vybírat. Kratší video oslovilo na sociálních sítích během několika dnů 36 000 lidí, delší video získalo během necelého týdne přes 6000 zhlédnutí, začalo se šířit sdílením a sbírá také pochvalné komentáře. Západočeská univerzita spoty stejně jako celou kampaň vyráběla „vlastními silami“, podíleli se na ní zaměstnanci i studenti napříč fakultami a dalšími součástmi.

Západočeská univerzita bude do budoucna s kampaní Směr ZČU dále pracovat. Její součástí má například být průvodce studiem, který s prostředím plzeňské vysoké školy seznámí nejen uchazeče, ale bude radit také studentům prvních ročníků.

Pavel KORELUS

06. 03. 2019

Katedra geografie Fakulty ekonomické se podílí na přípravě pocitové teplotní mapy Plzně

Spolupráce Věda Veřejnost