28. reprezentační ples ZČU roztančil Měšťanskou besedu

Studenti Univerzita Zaměstnanci

Tradiční ples Západočeské univerzity přilákal více než čtyři stovky návštěvníků. Hlavní hvězdou letošního ročníku byla muzikálová herečka a zpěvačka Monika Absolonová.
Waltz č. 2 Dmitrije Šostakoviče, členky a členové Taneční školy Standardklub Praha a jejich finálová formace Mistrovství České republiky plesových choreografií 2018 zahájili letošní Reprezentační ples Západočeské univerzity v Plzni. Konal se už poosmadvacáté a v pátek 22. března opět zval do secesně vyzdobených prostor Měšťanské besedy.

Více než čtyřem stovkám návštěvníků hrála po celý večer k tanci i poslechu hudební skupina Cover Gang, s níž vystoupila i zpěvačka Soňa Hanzlíčková Borková, členka Divadla J. K. Tyla nominovaná v roce 2012 na cenu Thálie. Hlavní hvězdou večera nicméně byla její kolegyně, muzikálová herečka a zpěvačka Monika Absolonová, která si tanečníky a diváky kromě zpěvu získala i svojí bezprostředností.

Zatímco hlavní sál patřil především tanečnímu reji, kde během večera došlo i na výuku swingu pod dohledem plzeňského Tanečního studia Swingtangl, zval Primátorský salonek na komornější posezení za zvuku cimbálu a houslí. V neposlední řadě bylo živo také v prostoru diváckých šaten, kam větší i menší skupiny návštěvníků lákaly fotokoutky.

Půlnoční vystoupení se uskutečnilo v režii studentek ZČU, které nacvičily pohybovou skladbou Cirkus, potom pódium opět patřilo hudbě a parket velkého sálu tanci.

Fotografie z 28. reprezentačního plesu ZČU si prohlédněte na facebooku ZČU.

Video


Galerie


Celouniverzitní

Pavel KORELUS

25. 03. 2019


Fakultu právnickou ZČU povede Stanislav Balík

Studium Tisková zpráva Univerzita

Fakulta právnická

14. 10. 2019

Závěrečný slavnostní workshop završil více jak dvouletý česko-bavorský projekt STUDYKOM

Seminář Studenti Úspěchy

Fakulta ekonomická

07. 10. 2019

Západočeská univerzita přivítala absolventy a zaměstnance Vysoké školy strojní a elektrotechnické

Absolventi Tisková zpráva Univerzita

Celouniverzitní

18. 10. 2019