ZČU hostila seminář na téma genderové rovnosti

Seminář Univerzita Zaměstnanci

V průběhu roku 2019 se na Západočeské univerzitě uskuteční ještě jeden seminář, při němž se bude o problematice genderu diskutovat s širší akademickou veřejností. 

Na Západočeské univerzitě v Plzni se 9. května uskutečnil seminář pro zaměstnance na téma genderové rovnosti. Seminář vedla odbornice na tuto problematiku Jana Dvořáčková ze Sociologického ústavu Akademie věd ČR a zahajoval jej prorektor pro výzkum a vývoj Tomáš Kaiser.

Západočeská univerzita je řešitelem projektu HR Award – Excelence lidských zdrojů ve výzkumu, přičemž právě genderová rovnost je jedním z významných témat. Semináře se zúčastnili představitelé součástí ZČU, kteří účastní i projektu, a měli tak jedinečnou příležitost s doktorkou Dvořáčkovou debatovat o zavádění opatření na zvyšování rovnováhy mezi pohlavími na ZČU i jednotlivých součástech.

V pondělí 17. června se na ZČU uskuteční další seminář, při němž se bude o problematice genderu diskutovat s širší akademickou veřejností. Seminář podpořil projekt HR Award ZČU.

Celouniverzitní

Lenka Caisová

13. 05. 2019


Vědci z katedry informatiky a výpočetní techniky vyvíjejí kvalitní systém na pomoc diabetikům

Spolupráce Univerzita Věda

Fakulta aplikovaných věd

09. 01. 2020

Západočeská univerzita otevře dveře zájemcům o studium

Studium Tisková zpráva Univerzita

Celouniverzitní

09. 01. 2020

Výzkum elektrických pohonů spojí Fakultu elektrotechnickou s německým koncernem ZF

Spolupráce Tisková zpráva Univerzita

Fakulta elektrotechnická

07. 01. 2020