ZČU hostila seminář na téma genderové rovnosti

Seminář Univerzita Zaměstnanci

V průběhu roku 2019 se na Západočeské univerzitě uskuteční ještě jeden seminář, při němž se bude o problematice genderu diskutovat s širší akademickou veřejností. 

Na Západočeské univerzitě v Plzni se 9. května uskutečnil seminář pro zaměstnance na téma genderové rovnosti. Seminář vedla odbornice na tuto problematiku Jana Dvořáčková ze Sociologického ústavu Akademie věd ČR a zahajoval jej prorektor pro výzkum a vývoj Tomáš Kaiser.

Západočeská univerzita je řešitelem projektu HR Award – Excelence lidských zdrojů ve výzkumu, přičemž právě genderová rovnost je jedním z významných témat. Semináře se zúčastnili představitelé součástí ZČU, kteří účastní i projektu, a měli tak jedinečnou příležitost s doktorkou Dvořáčkovou debatovat o zavádění opatření na zvyšování rovnováhy mezi pohlavími na ZČU i jednotlivých součástech.

V pondělí 17. června se na ZČU uskuteční další seminář, při němž se bude o problematice genderu diskutovat s širší akademickou veřejností. Seminář podpořil projekt HR Award ZČU.

Celouniverzitní

Lenka Caisová

13. 05. 2019


ZČU ruší březnové akce

COVID-19 Univerzita Veřejnost

Celouniverzitní

11. 03. 2020

Se zajištěním on-line výuky pomůže oddělení Celoživotního a distančního vzdělávání

COVID-19 Univerzita Zaměstnanci

Celouniverzitní

11. 03. 2020

Studenti Západočeské univerzity pomůžou v nemocnicích

COVID-19 Spolupráce Studenti

Fakulta pedagogická

13. 03. 2020