ZČU hostila seminář na téma genderové rovnosti

Seminář Univerzita Zaměstnanci

V průběhu roku 2019 se na Západočeské univerzitě uskuteční ještě jeden seminář, při němž se bude o problematice genderu diskutovat s širší akademickou veřejností. 

Na Západočeské univerzitě v Plzni se 9. května uskutečnil seminář pro zaměstnance na téma genderové rovnosti. Seminář vedla odbornice na tuto problematiku Jana Dvořáčková ze Sociologického ústavu Akademie věd ČR a zahajoval jej prorektor pro výzkum a vývoj Tomáš Kaiser.

Západočeská univerzita je řešitelem projektu HR Award – Excelence lidských zdrojů ve výzkumu, přičemž právě genderová rovnost je jedním z významných témat. Semináře se zúčastnili představitelé součástí ZČU, kteří účastní i projektu, a měli tak jedinečnou příležitost s doktorkou Dvořáčkovou debatovat o zavádění opatření na zvyšování rovnováhy mezi pohlavími na ZČU i jednotlivých součástech.

V pondělí 17. června se na ZČU uskuteční další seminář, při němž se bude o problematice genderu diskutovat s širší akademickou veřejností. Seminář podpořil projekt HR Award ZČU.

Celouniverzitní

Lenka Caisová

13. 05. 2019


Fakulta elektrotechnická uspořádala konferenci věnovanou průmyslovému inženýrství

Konference Spolupráce Věda

Fakulta elektrotechnická

26. 07. 2019

Za měsíc jsou tu Dny vědy a techniky. Na jejich program láká nový web

Univerzita Věda Veřejnost

Celouniverzitní

20. 08. 2019

Výzkumníci Fakulty elektrotechnické se úspěšně představili na konferenci MARSS

Konference Věda

Fakulta elektrotechnická

01. 08. 2019