Fakultu aplikovaných věd ovládli šachisté

V sobotu 5. prosince se v Centru logických her konal 1. ročník Mikulášského šachového turnaje.

Zúčastnilo se ho 38 šachistů a šachistek všech věkových kategorií, a to nejen z České republiky, ale i z Německa. Účastníci turnaje se mezi sebou utkali v devíti kolech, ve kterých měli na poražení svých soupeřů vždy 15 minut.

Nejlépe si v turnaji vedl Jonáš Eret, který získal 7,5 bodu z devíti partií. Na druhém a třetím místě se pak umístili mezinárodní šachoví mistři Josef Juřek a Olaf Heinzel se sedmi body. Nejúspěšnějším hráčem ze Západočeské univerzity v Plzni se stal Jindřich Havlík, který obsadil 4. místo s 6,5 body. Ooceněn byl také nejlepší hráč do 15 let, nejlepší hráč nad 60 let, nejlepší žena a nejmladší účastníci turnaje.

Spolupořadatelem akce byl Šachový klub ŠK 64 Plzeň, ceny do soutěže věnovala fakulta aplikovaných věd a Západočeská univerzita v Plzni.

Fakulta aplikovaných věd

Martin Nozar

11. 12. 2015

Křest knihy Příběh samurajů: život a svět válečníků starého Japonska