Dětská univerzita Fakulty pedagogické letos rozdávala diplomy dvakrát

Absolventi Další vzdělávání Univerzita

Při slavnostní promoci ve čtvrtek 27. června převzalo diplom 35 úspěšných absolventů. Tubusy jim předali prorektorka pro studijní a pedagogickou činnost Blanka Šedivá a děkan Miroslav Randa.

Dětská univerzita Fakulty pedagogické ZČU, která žáky základních škol a gymnázií seznamuje s životem vysokoškoláků, se koná od roku 2014, ale letos přesto zažila premiéru.  V tomto akademickém roce se totiž uskutečnila dvakrát. Úspěšní absolventi dostávali diplomy nejen v zimním, ale také v letním semestru.

Malí studenti Dětské univerzity se v letním semestru scházeli od 11. dubna do 13. června. Jedenkrát týdně navštěvovali přednášky a workshopy z fyziky, matematiky, chemie, technické výchovy, výpočetní techniky, pedagogiky, anglického, německého i českého jazyka, hudební kultury, tělesné kultury, psychologie, biologie, výtvarné kultury a historie. Výuku hostily budovy Fakulty pedagogické ve Veleslavínově ulici a na Klatovské třídě. Žáci tak zblízka poznali vysokoškolské prostředí, ale především si mohli vyzkoušet mnoho pokusů a tvůrčích aktivit, jejichž prostřednictvím získali řadu nových znalostí a dovedností.

Při slavnostní promoci ve čtvrtek 27. června převzalo diplom 35 úspěšných absolventů. Tubusy jim předali prorektorka pro studijní a pedagogickou činnost Blanka Šedivá a děkan FPE Miroslav Randa.

"Jsem velmi ráda, že tady dnes s vámi jsem. Chtěla jsem totiž poznat, jak vypadají průkopníci, kteří opustili svoje třídy a vydali se objevovat pro ně neznámá a neprobádaná území na univerzitě. Dozvěděli jste se mnoho nových informací a poznatků, naučili jste se vytrvat a nebát se, neutéct při prvním problému, ale i spolehnout se na pomoc druhých. Věřím, že až přijde ten správný čas a vy se stanete studenty Západočeské univerzity, budete se u nás cítit už jako doma," říkala dětem prorektorka Blanka Šedivá.

„Účastí na dětské univerzitě jste prokázali zvídavost, chuť objevovat a schopnost přijímat vše nové. To je pro váš život mnohem důležitější než vstřebání ohromného množství poznatků," ocenil děkan Miroslav Randa.

S děkovným projevem vystoupila i jedna z žákyň: "Po první hodině jsem byla nadšená a na každou další přednášku jsem se velmi těšila," popisovala své dojmy aule zaplněné spolužáky a jejich rodinami.

Galerie


Fakulta pedagogická

Pavel KORELUS

28. 06. 2019


Pracovníka výzkumného centra NTIS ocenila Mezinárodní geodetická asociace

Tisková zpráva Úspěchy Věda

Fakulta aplikovaných věd

28. 08. 2019

Transfer technologií pořádá kurzy pro zaměstnance univerzity

Transfer Univerzita Zaměstnanci

Celouniverzitní

16. 09. 2019

Zástupci ZČU se zúčastnili mezinárodní konference v Tatarstánu

Konference Spolupráce Univerzita

Fakulta pedagogická

09. 09. 2019