Šestá generace formule ze ZČU si znovu dojela pro šesté místo

Soutěž Spolupráce Úspěchy

Zdá se, že letošní formuli studentů Západočeské univerzity s označením UWB06 přitahuje šesté místo. Studenti si ho přivezli nejen v červenci z italského okruhu Riccardo Paletti, ale i v srpnu z mosteckého autodromu. V Mostě zajeli svůj zatím nejlepší bodový výsledek.

Od 13. do 17. srpna se UWB Racing Team Pilsen, složený z 18 studentů technických fakult Západočeské univerzity, zúčastnil mezinárodního závodu Formula Student Czech 2019 na závodním okruhu v Mostě. Společně s nimi tu v kategorii vozů se spalovacím motorem bojovalo 33 univerzitních týmů.

Stejně jako v Itálii se plzeňským studentům a jejich formuli UWB06 dařilo hlavně v disciplíně akcelerace, kde se umístili na druhém místě. „V závěrečném závodě na 22 km, ve kterém se hodnotí i spotřeba, jsme se umístili na šestém místě. Ale nejvíce jsme si oproti loňsku polepšili v disciplíně strojírenský design, kde jsme poskočili z pětadvacátého místa na dvanácté,“ komentuje výsledky kapitán týmu Martin Mrázek.

Každopádně bodové ohodnocení 748 bodů nejen přineslo týmu zlepšení z loňského desátého na letošní šesté místo, ale je zatím nejlepším bodovým výsledkem v historii týmu.

Výsledky UWB Racing Teamu Pilsen v závodě Formula Student Czech 2019:

prezentace podnikatelského plánu                  8. místo

inženýrský design                                              12. místo

výrobní náklady vozu                                        23. místo

akcelerace                                                           2. místo

autokros                                                              17. místo

skidpad – test max. bočního zrychlení          11. místo

vytrvalostní závod                                              6. místo

účinnost                                                              9. místo

CELKOVĚ                                                            6. místo (748,12 bodů)

Fakulta strojní

Šárka Stará

23. 08. 2019

Studentka Fakulty ekonomické prezentovala výsledky hodnocení festivalu Industry Open 2019

Festival Spolupráce Studenti

Fakulta ekonomická

31. 10. 2019

Pět významných uměleckých osobností získalo Cenu Ladislava Sutnara

Spolupráce Tisková zpráva

13. 11. 2019

Film After přivezl další ocenění. Tentokrát ze země vycházejícího slunce.

Absolventi Festival Úspěchy

14. 11. 2019