Šestá generace formule ze ZČU si znovu dojela pro šesté místo

Competition Cooperation Achievements

Zdá se, že letošní formuli studentů Západočeské univerzity s označením UWB06 přitahuje šesté místo. Studenti si ho přivezli nejen v červenci z italského okruhu Riccardo Paletti, ale i v srpnu z mosteckého autodromu. V Mostě zajeli svůj zatím nejlepší bodový výsledek.

Od 13. do 17. srpna se UWB Racing Team Pilsen, složený z 18 studentů technických fakult Západočeské univerzity, zúčastnil mezinárodního závodu Formula Student Czech 2019 na závodním okruhu v Mostě. Společně s nimi tu v kategorii vozů se spalovacím motorem bojovalo 33 univerzitních týmů.

Stejně jako v Itálii se plzeňským studentům a jejich formuli UWB06 dařilo hlavně v disciplíně akcelerace, kde se umístili na druhém místě. „V závěrečném závodě na 22 km, ve kterém se hodnotí i spotřeba, jsme se umístili na šestém místě. Ale nejvíce jsme si oproti loňsku polepšili v disciplíně strojírenský design, kde jsme poskočili z pětadvacátého místa na dvanácté,“ komentuje výsledky kapitán týmu Martin Mrázek.

Každopádně bodové ohodnocení 748 bodů nejen přineslo týmu zlepšení z loňského desátého na letošní šesté místo, ale je zatím nejlepším bodovým výsledkem v historii týmu.

Výsledky UWB Racing Teamu Pilsen v závodě Formula Student Czech 2019:

prezentace podnikatelského plánu                  8. místo

inženýrský design                                              12. místo

výrobní náklady vozu                                        23. místo

akcelerace                                                           2. místo

autokros                                                              17. místo

skidpad – test max. bočního zrychlení          11. místo

vytrvalostní závod                                              6. místo

účinnost                                                              9. místo

CELKOVĚ                                                            6. místo (748,12 bodů)

Gallery

Faculty of Mechanical Engineering