B-room nabízí prostor pro schůzky, práci i relaxaci

Studenti Zaměstnanci

Od poloviny listopadu je přímo naproti HelpDesku v budově Univerzitní 20 k dispozici klubovna pro studenty a zaměstnance nazvaná B-room.

Hledáte místo, kde v čase mezi přednáškami dopilovat seminární práci k dokonalosti? Potřebujete svolat svůj tým, abyste se domluvili na dalších krocích ve společném projektu? Nebo si zkrátka chcete trochu odpočinout, najíst se a dát si v klidu šálek čaje? Pak navštivte B-room.

Prostor s tímhle víceznačným názvem je otevřen každý pracovní den od 8 do 20 hodin. „B“ v pojmenování může zastupovat slovo Bory, ale stejně tak anglické be nebo české být či pobýt, ale i be active a další významy.

V B-roomu, který společnými silami vytvořily a spravují Centrum informatizace a výpočetní techniky (CIV) a Informační a poradenské centrum ZČU (IPC), najdete dva stolní počítače, z nichž jeden je napojen na zvukotechniku. Pro prezentace je tu k dispozici plátno a dataprojektor, nechybí ani tabule a kancelářské potřeby. Židle, kterých je tu třicet, jsou variabilní, takže se dají snadno složit a rozložit nebo rozmístit zcela podle potřeb. Studenti i zaměstnanci ocení také uzamykatelné skříňky, kde si lze cokoliv odložit.

Kdo přijde spíše odpočívat, jistě ocení pohodlnou sedačku a kuchyňku s lednicí, mikrovlnnou troubou, rychlovarnou konvicí a základním kuchyňským vybavením. K dispozici je i káva a čaj. „Předpokládáme, že kuchyňka bude fungovat podobně jako v Kulturce, tedy na principu sdílení,“ připomíná Petra Staňková z IPC, jejímž prostřednictvím si v případě, že byste v B-roomu chtěli organizovat nějakou akci, můžete tento univerzitní prostor zarezervovat.

Všechny důležité informace najdete na facebookovém profilu B-roomu.

Rezervovat místnost můžete buď e-mailem odeslaným na adresu broom@rek.zcu.cz, nebo telefonicky na čísle 377 631 359.

Šárka Stará

20. 11. 2019

Jaká je role vysokých škol při propuknutí celospolečenské krize?

Spolupráce Univerzita Veřejnost

21. 08. 2020