Čestné uznání Inženýrské akademie ČR míří do výzkumného centra NTIS

Achievements Science Employees

Inženýrská akademie ČR ocenila projekt autorského kolektivu profesora Miloše Schlegela.

Čestné uznání převzal Miloš Schlegel, vedoucí výzkumného programu v centru NTIS Fakulty aplikovaných věd ZČU, v rámci letošního udělování cen Inženýrské akademie České republiky, které se konalo 27. listopadu v Betlémské kapli. Oceněn byl projekt  „Regulátor výkonu výzkumného jaderného reaktoru LVR-15“.

Oceněný regulátor umožňuje plynulé řízení výkonu experimentálního jaderného reaktoru, který je umístěn v Centru výzkumu Řež u Prahy. Díky oceněnému systému lze plynule regulovat výkon reaktoru během fáze najíždění a poté plynule přejít k řízení na požadovanou hladinu výkonu. Fáze najíždění regulátoru se tak výrazně zkrátila a operátoři ji již nemusí provádět ručně.

Hlavní činností Inženýrské akademie ČR je výzkum a vývoj v oblasti techniky, technologií, inovací, technického vzdělávání a mezinárodní spolupráce, a to při respektování pravidel rámce společenství Evropské unie. Cena Inženýrské akademie České republiky se uděluje každoročně již od roku 1996.

Gallery

Faculty of Applied Sciences

Šárka Stará

11. 12. 2019