Online veletrh iKariéra nabídne studentům a absolventům možnosti pracovního uplatnění

Alumni Festival Students

Virtuální stánky, videohovory nebo chat se zástupci firem, webináře, přednášky a mnoho dalšího – to všechno čeká ve středu 14. dubna od 9 hodin na účastníky online Veletrhu pracovních příležitostí iKariéra. Studenti i absolventi se při něm mohou v pohodlí svého domova setkat se zástupci 163 firem a průmyslových podniků.

Veletrhy pracovních příležitostí, které se konaly na univerzitách po celé České republice, se letos spojily do jednoho virtuálního veletrhu. Jeho návštěvníci se tak mohou potkat se zástupci firem z celé republiky. Za plzeňskou část se na organizaci veletrhu podílí mezinárodní studentská organizace IAESTE a Stavovská unie studentů ZČU za podpory Západočeské univerzity.

Studentům a absolventům představí veletrh nejrůznější možnosti pracovního uplatnění. Studenti tu najdou firmy, se kterými mohou spolupracovat formou stáží či brigád nebo v rámci své bakalářské či diplomové práce. Absolventům veletrh přináší jedinečnou možnost vybrat si zaměstnavatele, s nímž spojí svůj profesní život. Veletrh ale ocení i ti, kdo si dělají teprve předběžný přehled o situaci na trhu.

Firmy se představí v prostředí virtuálních stánků. Návštěvníci veletrhu se budou moci spojit se zástupci firem prostřednictvím videohovoru nebo si s nimi psát přes chat a zeptat se jich na všechno, co je zajímá. Firmy mají připravená videa a materiály, u některých zaměstnavatelů najdou zájemci také aktuální nabídky práce.

V rámci doprovodného programu mohou účastníci navštívit přednášky partnerských firem, poslechnout si panelové diskuse se špičkami v daných oborech a zúčastnit se webinářů na různá témata.

Registrace na veletrh není povinná, ale přináší spoustu výhod. Organizátoři ji proto jednoznačně doporučují. Díky ní lze nahlédnou do prostředí virtuálního veletrhu, kde na účastníky čekají virtuální stánky, skupinový chat, videohovor nebo chat se zástupci firem a spousta dalších 3D vychytávek.

Jak bude veletrh probíhat a jaké možnosti účastníkům nabízí, se zájemci dozví v krátkém videu.

Přehled firem a veškeré další informace jsou pak k dispozici na webu veletrhu.

University-wide

Šárka Stará

12. 04. 2021


RICE Research Center Develops Unique Technology for Plastics Separation

Press Release Transfer Science

Faculty of Electrical Engineering

03. 05. 2021

University of West Bohemia Among Top 7 Czech Universities in Terms of Sustainable Development

University Achievements Public

University-wide

03. 05. 2021