Popularizovat vědu? Není problém. Vědec ze ZČU se dostal do finále soutěže Český Vševěd

Úspěchy Věda Zaměstnanci

Finalisté teď absolvují tři workshopy rozvoje prezentačních schopností. Co se naučí, zužitkují 13. září během finálového večera v Univerzitním kině Scala v Brně.

František Mach z Fakulty elektrotechnické byl mezi dvaatřiceti vědci, kteří se na jaře přihlásili do soutěže Český Vševěd o titul nejlepšího popularizátora vědy. Zadání bylo jasné, natočit video a v něm během 150 sekund představit publiku vědecké téma podané popularizační formou. V následujících kolech se videa prala o přízeň diváků ve facebookovém hlasování, z dvanácti nejlepších nakonec porotci vybrali šest finalistů. Kromě Františka Macha ještě zástupce Vysokého učení technického v Brně, Českého vysokého učení technického v Praze, Vysoké školy ekonomické v Praze, Slezské univerzity v Opavě a Ostravské univerzity.

Gratulujeme!

Cílem Českého Vševěda je předat divákům nejen nadšení pro vědu, ale i kus vědění samotného. Akce naladí fanoušky vědy na tradiční Noc vědců, která se koná 30. září, tentokrát s podtitulem Všemi smysly.

Fakulta elektrotechnická

Pavel KORELUS