Podpořte vědce ze ZČU v soutěži Český Vševěd 2022

Soutěž Věda Zaměstnanci

O titul pro nejlepšího popularizátora vědy letos soutěží také dva vědci ze ZČU. Podpořte je hlasem na facebooku akce, kde se také můžete podívat na jejich videopříspěvky.

Chcete mít na univerzitě nejlepšího Vševěda roku? Stačí podpořit ve facebookovém hlasování Františka Macha z Fakulty elektrotechnické a Daniela Dudu z Fakulty strojní. Ti se totiž, stejně jako další třicítka Vševědů z českých univerzit, přihlásili do soutěže o titul nejlepšího popularizátora vědy. Podmínkou účasti bylo natočení krátkého videa, ve kterém během 150 sekund představí publiku vědecké téma podané popularizační formou.

Ve facebookové události bude každý týden představena trojice popularizátorů a ti s největším počtem hlasů postoupí do semifinále. František Mach se svým příspěvkem o miniaturních magnetických robotech bude zápolit v soutěžní trojici od 25. dubna. Záhady anemometrie objasní ve svém videospotu Daniel Duda, hlasovat pro něj můžete od 16. května.

Z dvanácti nejlepších Vševědů vybere odborná porota šest finalistů. Finále soutěže proběhne 13. září v Univerzitním kině Scala v Brně formou live vystoupení, na kterých budou zábavnou formou vědci a vědkyně prezentovat své výzkumy. Cílem je předat divákům nejen nadšení pro vědu, ale i kus vědění samotného. Akce naladí fanoušky vědy na tradiční Noc vědců, která se koná 30. září, tentokrát s podtitulem Všemi smysly.

Galerie


František Mach

Daniel Duda

Celouniverzitní

Michaela Svobodová

22. 04. 2022