Techmania se obrací na školáky. V letní soutěži hledá inovativní nápady pro lepší budoucnost

Soutěž Spolupráce Věda

Máte doma nadaného školáka, kterého zajímá doprava budoucnosti nebo umělá inteligence? Ať přihlásí svůj nápad do soutěže SMART FUTURE.

Jak by mohla vypadat doprava budoucnosti? V čem může lidstvu prospět umělá inteligence? Techmania Science Center ve spolupráci s Plzeňským krajem a Regionální rozvojovou agenturou Plzeňského kraje vyhlásila na tyto prázdniny soutěž SMART FUTURE pro všechny žáky 2. stupně základních škol, pro gymnazisty i žáky středních škol a učilišť.

Aby se mohli ucházet o hlavní ceny, tedy o 3D tiskárnu (kategorie 2. stupeň ZŠ) nebo o 50tisícový grant (kategorie SŠ), musí žáci:

• vymyslet vlastní projekt na téma umělé inteligence nebo dopravy budoucnosti
  • vyplnit projektový záměr
  • natočit maximálně tříminutové video, ve kterém svůj projekt představí a které zveřejní na YouTube
  • vše zaslat nejpozději do 15. 8. na e-mail soutez@techmania.cz

Do konce srpna pak porota vybere finalisty a 23. září se při finálovém večeru v Techmanii rozhodne, čí projekty jsou nejlepší. Kromě těch hlavních připravili organizátoři mnoho dalších zajímavých cen. Odměnou pro žáky budou i zkušenosti a zážitky, které při soutěži získají.

Pavel KORELUS

14. 07. 2022