Expedice Z101 láká na fotografie do plzeňské zoo. Další výstavu zahájí v DEPO2015

Univerzita Veřejnost Výstava

Kde všude byli, co viděli a vyfotografovali pokračovatelé Hanzelky a Zikmunda?

Ještě týden, do pátku 30. září, mohou návštěvníci plzeňské zoo navštívit v kapličce Mediterraneum výstavu k 75 letům od první cesty legendárních dobrodruhů Jiřího Hanzelky a Miroslava Zikmunda. Připravili ji členové Expedice Z101 Tomáš Vaňourek a Linda Piknerová, kteří se po stopách H+Z vydali v dubnu 2021 i se záštitou rektora Západočeské univerzity v Plzni Miroslava Holečka. Afrikanistka Linda Piknerová je totiž absolventkou Fakulty filozofické.

Dobrou zprávou pro fanoušky expedice i pro ty, kteří výstavu v zoologické zahradě nestihnou, je, že na ni po víkendu naváže další. Od 4. října do 16. listopadu bude s názvem Ve stopách cestovatelských legend: Výstava (nejen) srovnávacích fotografií Hanzelky a Zikmunda k vidění v prostorách DEPO2015 Plzeň.

Linda Piknerová a Tomáš Vaňourek.

Pavel KORELUS

22. 09. 2022