ZČU měla zastoupení na odborné konferenci o protetice

International Seminář Zaměstnanci

S příspěvkem o protetice vystoupila odborná asistentka katedry rehabilitačních oborů Fakulty zdravotnických studií.

Rita Firýtová z katedry rehabilitačních oborů Fakulty zdravotnických studií Západočeské univerzity v Plzni zastupovala česko-bavorský tým projektu Výzkumné inovace v protetice na odborné konferenci a členské schůzi Federace ortopedických protetiků technických oborů v Hotelu Orlík ve Vystrkově. Vystoupila s příspěvkem 3D tisk v protetice, realita či fikce. Účastníci si kromě vyslechnutí prezentace mohli také prohlédnout vytisknuté 3D lůžko pro myoelektrickou protézu horní končetiny.

Projekt č. 339 Výzkumné inovace v protetice má za cíl  vyvinout nové postupy tvarového, konstrukčního a 3D tiskového řešení pro výrobu zevního protézového lůžka na myoelektrickou protézu horní končetiny. Na aktivitách spolupracují multioborové výzkumné týmy ZČU napříč univerzitou (Fakulta zdravotnických studií, Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara a Fakulta strojní - Regionální technologický institut) a THD Deggendorf - Technologický kampus Cham. Do projektu jsou zapojeni také čtyři asociovaní partneři z oblasti protetiky, kteří umožní testování protézových prototypů na vybrané skupině pacientů.

Fakulta zdravotnických studií

Lucie Benešová