Koncert k závěru akademického roku uctil i památku emeritního rektora ZČU Zdeňka Vostrackého

Koncert Univerzita Veřejnost

Tradiční akce v plzeňské katedrále naznačila, že se akademický rok 2022/2023 chýlí ke konci.

Katedrála sv. Bartoloměje hostila ve středu 17. května tradiční závěrečný koncert akademického roku, jehož hlavními aktéry byli opět členky a členové komorního orchestru katedry hudební kultury Fakulty pedagogické Consortium musicum a Kolegia pro duchovní hudbu za řízení Víta Aschenbrennera.

Po úvodní skladbě přivítal přítomné rektor Miroslav Lávička, který koncert věnoval památce emeritního rektora Západočeské univerzity prof. Zdeňka Vostrackého, jenž o den dříve zemřel.

Následující program tvořily skladby Jana Josefa Ignáce Brentnera a Františka Xavera Brixiho. Vyslechnout a odměnit potleskem je přišli nejen studující či zaměstnanci a zaměstnankyně ZČU, ale také veřejnost.

Foto: Karel Nováček

Pavel KORELUS