Fakulta pedagogická uvítala výpravu z greifswaldské univerzity

International Spolupráce Univerzita

Studující a vyučující z kateder německého, ruského a českého jazyka byli s návštěvou spokojeni.

Fakulta pedagogická Západočeské univerzity v Plzni přivítala ve dnech 28. a 29. února početnou skupinu hostů z partnerské univerzity v německém Greifswaldu. Díky úzké spolupráci kateder německého, ruského a českého jazyka byl připraven bohatý studijní a kulturní program pro dvacet studentek a studentů a jejich čtyři vyučující.

Hosté se seznámili s možnostmi studentské mobility v rámci kateder německého a ruského jazyka a zúčastnili se také výuky. Někteří z nich navštívili semináře českých studentů, kde uplatnili svou dobrou znalost češtiny, např. při přednášce Jazyk ve veřejném prostoru.

Odměnou pro všechny zúčastněné katedry byla velká spokojenost hostů, přátelské vztahy a zájem ze strany partnerské univerzity o další spolupráci. „Moc děkujeme za skvělou organizaci exkurze a opravdu skvěle připravený program. Naši studenti byli nadšení a my také,“ vzkázala z Greifswaldu Ivana Terš Čechová.

Jitka Málková

05. 03. 2024