Katedra výtvarné výchovy a kultury se opět zúčastnila Víkendu otevřených ateliérů

Univerzita Veřejnost Výstava

Katedra Fakulty pedagogické připravila pro širokou veřejnost výstavu bakalářských a diplomových svých absolventů.

V sobotu 28. září se katedra výtvarné výchovy a kultury Fakulty pedagogické ZČU již tradičně připojila k akci Víkend otevřených ateliérů. V galerii a ateliérech katedry byla k vidění díla z oblasti malby, kresby, grafiky, knižní ilustrace, fotografie i animovaného filmu. Návštěvníci se měli možnost přesvědčit, že výtvarná tvorba je důležitou součástí přípravy k povolání učitele výtvarné výchovy.

Pro děti byl na katedře přichystán hravý workshop Příběhy ze světla. Společně s rodiči malí návštěvníci rozehráli výtvarnou hru s foliemi a světlem zpětného projektoru, rozsvítili místnost barevnými paprsky a rozehráli světelné divadlo.

Akce se těší stále větší pozornosti široké veřejnosti. Víkend otevřených ateliérů v letošním roce sdružil 161 výtvarníků, kteří na 60 místech v Plzni a okolí prezentovali svou práci.

Monika Plíhalová

30. 09. 2019

Na Fakultě strojní ZČU vznikl UNI.Space

Spolupráce Tisková zpráva Univerzita