Sametovou revoluci připomněla také debata o svobodě médií

Konference Univerzita Veřejnost

Fakulta filozofická ZČU pozvala k jednomu stolu Marka Wollnera, Petra Vichnara, Petra Jurka a Přemysla Rosůlka.

K akcím, jimiž Západočeská univerzita připomněla studentům i veřejnosti letošní výročí sametové revoluce, patřila také debata 30 let svobody médií. V aule budovy v Jungmannově ulici ji pořádala Fakulta filozofická, která zvala na setkání se zajímavými osobnostmi.

U jednoho stolu se setkali moderátor a šéfredaktor reportážní publicistiky České televize Marek Wollner, jeho kolega, sportovní komentátor a moderátor Petr Vichnar, vedoucí katedry politologie a mezinárodních vztahů Fakulty filozofické Petr Jurek a politolog Přemysl Rosůlek z téže katedry. Debatu moderoval děkan pořádající fakulty David Šanc.

Marek Wollner a Petr Vichnar popisovali, jak se za uplynulá tři desetiletí proměnila tuzemská mediální scéna, co novinářům práci usnadnilo a také co ji zkomplikovalo, jak kartami zamíchal nástup nových médií a co a jak mohou ovlivňovat jejich měnící se vlastníci. Politologové Petr Jurek a Přemysl Rosůlek se pak roli a potřebě médií ve svobodné společnosti věnovali podrobněji a studentům dali hned několik námětů k zamyšlení nebo rovnou k otázkám, jež mohli klást ve druhé části debaty.

Západočeská univerzita u příležitosti výročí sametové revoluce také věnovala Plzni portrét Václava Havla, při Slavnostním zasedání vědecké rady ocenila vůdčí osobnosti studentských protestů z roku 1989, studenti Fakulty filozofické i Fakulty pedagogické se zapojili do oslav přímo v neděli 17. listopadu a už o měsíc dříve rozezněl budovu Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara koncert Radost ze svobody.

Galerie


Fakulta filozofická

Pavel KORELUS

19. 11. 2019


Fakulta filozofická získala HR Award

Úspěchy Věda Zaměstnanci

Fakulta filozofická

23. 06. 2020

Západočeská univerzita má dva nové profesory

Tisková zpráva Univerzita Zaměstnanci

Celouniverzitní

02. 07. 2020

„Dobrý fyzik je ten, o kterém jiní fyzici říkají, že je dobrý“

Univerzita Věda Zaměstnanci

Nové technologie - výzkumné centrum

04. 06. 2020