Ústav jazykové přípravy pořádá kurz Komunikace vědeckého výzkumu

Další vzdělávání Věda Zaměstnanci

Jak a komu písemně či ústně komunikovat vlastní výzkum v rámci mezinárodní akademické obce?

Ve dnech 11. - 14. února přijede na Ústav jazykové přípravy ZČU zahraniční odbornice Maria Flora Mangano a povede zde v angličtině kurz určený zejména studentům doktorského studia a doktorandům z přírodních, sociálních a humanitních věd. Zúčastní se ho nejen zaměstnanci UJP ale také pracovníci Fakulty zdravotnických studií.

Kurz se zaměřuje na nástroje nezbytné pro komunikaci výzkumu. Cílem vzdělávání v oblasti komunikace vědeckého výzkumu je poskytnout teoretické i praktické znalosti o tom, proč, jak a komu písemně či ústně komunikovat vlastní výzkum v rámci mezinárodní akademické obce. Teoretická část v prvních třech dnech kurzu představí základy sémiotiky, potřebné k seznámení účastníků s konstrukcí psaného textu, ústního projevu a komunikační strategie. Čtvrtý den bude věnován praktickému procvičování a společné analýze obsahu kurzu z prvních dní.

Ústav jazykové přípravy

Daniela Kopřivová

06. 02. 2020

Parkoviště před Fakultou elektrotechnickou sledují průjezdové senzory