Horké léto pro termokamery NTC

Seminář Spolupráce Věda

O tom, že výzkumníci z centra Nové technologie (NTC) vytvořili snadno ovladatelnou a cenově dostupnou termokameru, která slouží jako vyučovací pomůcka pro projekt Termovize do škol, jsme již informovali. Školní termokamery však nezahálí ani v létě. Můžete se s nimi setkat v plzeňském DEPO2015, v zoo i na mnoha dětských táborech.

Poslední týden v červnu proběhl na Církevním gymnáziu Plzeň workshop pro učitele, který byl zaměřený na využití termokamer ve výuce. „Kromě hojné účasti nám byla odměnou i spousta nových podnětů pro další práci,“ říká Vladislav Lang z oddělení Termomechaniky technologických procesů.

Výtvarník Jan Jáchym využil termokamery pro instalaci na festivalu BLIK BLIK V DEPO2015. S jejich pomocí můžete oživit záhadnou Dívku s kyticí až do 23. srpna 2020.

Zaměstnanci NTC rovněž několikrát navštívili plzeňskou zoo, kde pořídili jedinečné termosnímky zvířat a domluvili budoucí spolupráci a dlouhodobější instalaci termokamery v expozici netopýrů.
Táborníci z příměstského tábora při ZOO Plzeň nebo matematického tábora Techmania Science Center a dalších příměstských táborů si vyzkoušeli pokusy s temokamerami pod vedením odborníka na termografii.

Na 11. srpna připadl další workshop, tentokrát v DEPO2015 a s názvem Objevte svět okolo nás v novém rozměru. Po prázdninách budou moci studenti a veřejnost termokamery z NTC vyzkoušet rovněž na Dnech vědy a techniky Západočeské univerzity (11. a 12. září) a v listopadu pak v Techmania Science Center.

Galerie


Workshop pro učitele - Církevní gymnázium Plzeň

Nové technologie - výzkumné centrum

Dita Sládková

11. 08. 2020


UJP spustil přihlášky na Mezinárodní letní jazykovou školu

Další vzdělávání Univerzita Veřejnost

Ústav jazykové přípravy

15. 02. 2021

Studenti se můžou hlásit na multimediální seminář o otevření hranice v roce 1989/1990

Seminář Studenti Studium

Celouniverzitní

26. 02. 2021

Technická olympiáda se uskutečnila online

Další vzdělávání Soutěž Spolupráce

Celouniverzitní

11. 02. 2021