Horké léto pro termokamery NTC

Seminář Spolupráce Věda

O tom, že výzkumníci z centra Nové technologie (NTC) vytvořili snadno ovladatelnou a cenově dostupnou termokameru, která slouží jako vyučovací pomůcka pro projekt Termovize do škol, jsme již informovali. Školní termokamery však nezahálí ani v létě. Můžete se s nimi setkat v plzeňském DEPO2015, v zoo i na mnoha dětských táborech.

Poslední týden v červnu proběhl na Církevním gymnáziu Plzeň workshop pro učitele, který byl zaměřený na využití termokamer ve výuce. „Kromě hojné účasti nám byla odměnou i spousta nových podnětů pro další práci,“ říká Vladislav Lang z oddělení Termomechaniky technologických procesů.

Výtvarník Jan Jáchym využil termokamery pro instalaci na festivalu BLIK BLIK V DEPO2015. S jejich pomocí můžete oživit záhadnou Dívku s kyticí až do 23. srpna 2020.

Zaměstnanci NTC rovněž několikrát navštívili plzeňskou zoo, kde pořídili jedinečné termosnímky zvířat a domluvili budoucí spolupráci a dlouhodobější instalaci termokamery v expozici netopýrů.
Táborníci z příměstského tábora při ZOO Plzeň nebo matematického tábora Techmania Science Center a dalších příměstských táborů si vyzkoušeli pokusy s temokamerami pod vedením odborníka na termografii.

Na 11. srpna připadl další workshop, tentokrát v DEPO2015 a s názvem Objevte svět okolo nás v novém rozměru. Po prázdninách budou moci studenti a veřejnost termokamery z NTC vyzkoušet rovněž na Dnech vědy a techniky Západočeské univerzity (11. a 12. září) a v listopadu pak v Techmania Science Center.

Galerie


Workshop pro učitele - Církevní gymnázium Plzeň

Nové technologie - výzkumné centrum

Dita Sládková

11. 08. 2020


Akademik z FAV se podílel na jedinečném výzkumu hustoty kůry a gravitačního pole Měsíce

Tisková zpráva Úspěchy Zaměstnanci

Fakulta aplikovaných věd

06. 11. 2020

Rakušané a Češi by k sobě měli najít cestu, říká student, který na FPE strávil studijní stáž

Spolupráce Studenti Studium

Fakulta pedagogická

10. 11. 2020

Ve výzkumném centru RICE vyvinuli inovativní systém pro kompenzaci zemních poruch

Tisková zpráva Univerzita Úspěchy

Fakulta elektrotechnická

10. 11. 2020