Článek o použití umělé inteligence proti koronaviru zaujal vědce z celého světa

covid-19 Úspěchy Zaměstnanci

Mezi deset nejčtenějších zářijových článků prestižního impaktovaného časopisu IEEE se dostal příspěvek týmu, který vedou vědci z výzkumného centra RICE.

Výzkumníci centra RICE Fakulty elektrotechnické ZČU mají na kontě úspěch. Jejich článek Artificial Intelligence and COVID-19: DeepLearning Approaches for Diagnosis and Treatment (Umělá inteligence a COVID-19: Techniky hlubokého učení pro diagnózu a léčbu), který v létě zveřejnil prestižní impaktovaný časopis IEEE, zaujal odborníky z celého světa natolik, že se v září dostal mezi deset nejčtenějších článků tohoto portálu. V konkurenci více než 1 373 000 knih, novinových článků a konferenčních jednání je to pro RICE velké zviditelnění.

Článek pojednává o využití umělé inteligence v diagnostice a léčbě pacientů s COVID-19, přičemž plzeňský tým stojí v čele mezinárodní skupiny vědců, jež tento problém zkoumá. O jejich práci se více dočtete v červencové tiskové zprávě.

IEEE neboli The Institute of Electrical and Electronics Engineers sdružuje přes 350 000 elektroinženýrů a informatiků v cca 150 zemích ve všech světadílech. Vydává více než 100 titulů odborných periodik a řadu knih (25 % světové produkce odborné literatury v elektrotechnice a informatice), pořádá konference a všemožně podporuje rozvoj oboru.

Fakulta elektrotechnická

Pavel KORELUS

27. 10. 2020


Studentky na běžkách vybojovaly stříbro a bronz

Sport Studenti Úspěchy

Celouniverzitní

05. 02. 2021

Díky projektu DESING+ opět poznaly desítky studentů, co je mezioborová spolupráce

Spolupráce Studenti Tisková zpráva

Fakulta strojní

25. 02. 2021

Úspěšný absolvent Fakulty ekonomické Jaromír Kovářík zavítal na svou alma mater

Absolventi Hosté Věda

Fakulta ekonomická

24. 02. 2021