Zámek Nečtiny uzavřel smlouvu o spolupráci se Spolkem Němců v Čechách

Spolupráce Univerzita Veřejnost

Smlouvu podepsali ředitelka Školicího a ubytovacího zařízení Nečtiny Štěpánka Špilerová a předseda Spolku Němců v Čechách Richard Šulko.

Školicí a ubytovací zařízení Nečtiny, které sídlí na zámku s kořeny v 16. století a je součástí Západočeské univerzity v Plzni , spolupracuje od 13. dubna se Spolkem Němců v Čechách, z.s. "Spolupráce se bude týkat zejména uskutečňování prezentací, informačních kampaní a dalších projektů. Fakulty a ostatní součásti univerzity mohou této spolupráce využít i pro své studenty, kteří budou zpracovávat například bakalářské či diplomové práce," uvedla ředitelka školicího a ubytovacího zařízení Štěpánka Špilerová.

Spolek Němců v Čechách sdružuje německou menšinu v západních Čechách a sídlí rovněž v Nečtinech. Vznikl 13. června 2015, a navázal tak na práci stejnojmenného spolku, který byl založen již v roce 1896.

Zámek Nečtiny coby jednoduchou renesanční stavbu nechal v polovině 16. století vystavět Florián Gryspek z Gryspachu, v 17. a 18. století jej rozšířil rod Kokořovců a největší přestavby doznal v 19. století, kdy patřil francouzsko-německému rodu Mensdorf-Pouilly. Po roce 1945 v zámku sídlilo zemědělské odborné učiliště, objekt sloužil jako škola a internát pro žáky, v roce 1964 zámek vyhořel a šest let poté se stavbu podařilo zrenovovat. Od roku 1958 je zámek Nečtiny na seznamu kulturních památek ČR.

Galerie


Smlouvu o spolupráci podepsali ředitelka Školicího a ubytovacího zařízení Nečtiny Štěpánka Špilerová a předseda Spolku Němců v Čechách Richard Šulko.

Celouniverzitní

Pavel KORELUS

19. 04. 2022