Archeologie temného dědictví – krajinou táborů

Věda Veřejnost

Poslechněte si nový podcastový pořad mapující jedno z temných dědictví totalit 20. století, nacistické a komunistické tábory v rámci mini série Archeologie temného dědictví – krajinou táborů.

"Historie lidstva má své tragické momenty, které zkoumá takzvaná archeologie temného dědictví. V této šestidílné podcastové sérii mapujeme nacistické a komunistické lágry na území bývalého Československa. Díky rozsáhlému výzkumu archeologů z katedry archeologie Západočeské univerzity v Plzni víme teď o jejich umístění a fungování mnohem víc než dřív. Kromě jejich poznatků přinášíme také vzpomínky vězňů a vězeňkyň," láká Český rozhlas Plus posluchače a posluchačky na novou šestidílnou podcastovou sérii.

Cyklus Archeologie temného dědictví – krajinou táborů představuje výsledky systematického archeologického výzkumu  spojeného s nacistickými a komunistickými lágry Holýšov, Eliáš I. a II., Nikolaj, Bratrství I. a II., Mariánská I. a táborů Horního Slavkova.

Archeologie temného dědictví – krajinou táborů je k poslechu online.

Fakulta filozofická

Katedra archeologie FF ZČU