Tramvaje začnou jezdit až k univerzitě

Studenti Univerzita Zaměstnanci

Od pondělí 16. prosince bude cestování na ZČU pohodlnější. Svézt se k univerzitě však bude možné už v neděli 15. prosince v čase od 15.30 do 18.30 hod.

V pondělí 16. prosince se tramvajová trať linek č. 4 prodlouží o nový úsek a tramvaje budou zajíždět až k Západočeské univerzitě. Na trase se objeví nové zastávky Borský park (na Klatovské třídě – dočasně pouze ve směru z centra), Bory (přestupní terminál v Dobřanské ulici), Technická (zastávka u budovy Fakulty aplikovaných věd ZČU) a Univerzita (konečná mezi budovou Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara a obchodním domem Decathlon).

Plzeňské městské dopravní podniky v souvislosti s tím upozorňují cestující na nové jízdní řády, které začnou v ten den platit, a také na další změny.

Důležité je vědět především to, že ne každá tramvaj pojede až na novou konečnou u budovy Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara ZČU. Část spojů totiž bude končit už v zastávce Bory, která je součástí nového terminálu v Dobřanské ulici, a na konečnou zastávku Univerzita zamíří jen ty tramvaje, které tak budou označené.

Zároveň s tím skončí na lince č. 4 výluka, která ji rozdělila na linky 3 a 4 s přestupem v sadech Pětatřicátníků, a zůstane už pouze linka č. 4.

Kdo se nebude moci dočkat pondělí, může se po nové trati projet už v neděli 15. prosince. V rozmezí od 15.30 do 18.30 hodin se totiž budou mezi zastávkami Dvořákova a Univerzita v 15minutových intervalech střídat vánoční a historická tramvaj a svézt se s nimi můžete zcela zdarma. Podrobnosti najdete na webu PMDP.  

Celouniverzitní

Pavel KORELUS

09. 12. 2019


Systém BASIL z FAV bude pomáhat nesoběstačným lidem ovládat počítač mozkem

Spolupráce Tisková zpráva Věda

Fakulta aplikovaných věd

14. 05. 2020

Kniha Noční lov od studentky Sutnarky je ve finále soutěže Silent Book Contest

Studenti Úspěchy Veřejnost

Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

22. 05. 2020

Mozaika výjimečných českých žen, to je projekt České hrdinky

Spolupráce Univerzita Veřejnost

Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

27. 05. 2020